Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Życiorys niebanalny, bo nie ma nic piękniejszego niż odkryć kolejną pasję swojego życia w wieku dojrzałym. Malarstwo pasjonuje autora od 2017 roku i rozwija je pod okiem artysty malarza Ryszarda Tyszkiewicza w malarskiej pracowni Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Inne poza zawodowe hobby to fotografia artystyczna, turystyka, narciarstwo i taternictwo.

Antoni Walczak urodził się w 1932 roku w okolicach Andrychowa, uczęszczał do szkoły średniej w Bielsku Białej, następnie ukończył politechnikę Łódzką, Wydział Chemiczny.

Przez 40 lat pracował w jeleniogórskiej Polfie, gdzie pełnił funkcje technologa Wydziału Syntezy oraz kierownika pracowni w Laboratorium Badawczym. Jest wynalazcą i ma w swoim dorobku zawodowym 16 patentów.

Zapraszamy na spotkanie z malarstwem Antoniego Walczaka.

Opracowała: Urszula Krzywicka, 2019 r.

Malarstwo, olejne na płótnie


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.