JCIiER Książnica Karkonoska zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem oraz rozmowę o jego najnowszej książce „Pianie kogutów, płacz psów”.

Wojciech Tochman – jeden z najwybitniejszych polskich reporterów, autor literatury faktu („Jakbyś kamień jadła”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”), dwukrotny finalista Nagrody NIKE oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.

„Pianie kogutów, płacz psów” to trzecia książka (…) o tym, jak żyje się po ludobójstwie, po nieodwracalnym. Autor konfrontuje nas z widokiem cudzego cierpienia. Mamy spróbować pojąć niepojęte. Nie uciekać, nie odwracać oczu, nie zatykać nosa. Bez taryfy ulgowej, bez chwili na oddech.

Wysocki G., Łzy w Kambodży. Tematem nie jest śmierć. „Gazeta Wyborcza.” 2019, nr 62, s.14

W trakcie spotkania będzie można nabyć książki z autografem autora.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Dobrzańska.

 

Dyskusyjny Klub Książki - Logo


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.