Promocja książki „Opowieści stołu : ze Wschodu na Zachód” i spotkanie z autorką Anną Komstą

„Opowieści stołu” to zbiór historii i anegdot okraszonych przepisami kulinarnymi rodzin Kresowiaków, którzy po II wojnie światowej trafili na Dolny Śląsk. To zapis wzruszających, osobistych narracji, łączących pokolenia. Opowiadają je ci, którzy jeszcze na Kresach żyli i wbrew własnej woli stali się przesiedleńcami. Słuchają ich dzieci, wnuki i prawnuki. Opowieści w książce są zazwyczaj oryginalnym zapisem tych rozmów i wspomnień. 15 rodzinnych historii, zdjęcia z albumów i przepisy kulinarne, zapamiętane i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Autorki: Anna Komsta – animator kultury i pedagog, Karolina Komsta – grafik i fotograf i Justyna Bar – polonistka i Dolnoślązaczka stworzyły niezwykłe dzieło, wartościowe merytorycznie i przepięknie wydane.

Na spotkaniu będzie można kupić przepięknie wydaną książkę oraz spróbować wyjątkowych smaków kresowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.