Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna zdewastował przyczepę kempingową. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 4000 zł. Do przestępstwa doszło w Jeleniej Górze w miniony weekend. Ponadto był on poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu za niezapłaconą grzywnę. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Dodatkowo był on poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu za niezapłaconą grzywnę.

25 marca 2021 roku, około godziny 20.00 policjanci pojechali na ul. Kiepury w Jeleniej Górze, gdzie według zgłoszenia mężczyzna demolował przyczepę kempingową.

Funkcjonariusze na miejscu zauważyli mężczyznę, który na ich widok rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu dzielnicowi go zatrzymali. Okazał się nim 24-letni jeleniogórzanin, który dopuścił się zniszczenia przyczepy. Mężczyzna powybijał szyby i zniszczył wyposażenie. Poniesione straty właściciel oszacował na 4000 złotych. Dodatkowo policjanci ustalili, że 24-latek jest poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu za niezapłaconą grzywnę.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska