Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do mieszkania. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 2 tysiące złotych. Policjanci dowiedzieli się o tym przestępstwie, zanim pokrzywdzony je zgłosił. Teraz podejrzany o ten czyn mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 13 kwietnia br. w Kowarach. Podejrzany wykorzystał chwilową nieobecność  właściciela, wszedł do otwartego mieszkania, a następnie włamał się do szafki, z której ukradł mienie o wartości ponad 2000 zł. Były to pieniądze, lusterko samochodowe wraz z kamerą cofania, aparat fotograficzny i inne przedmioty.

Policjanci o przestępstwie dowiedzieli się, zanim pokrzywdzony złożył zawiadomienie w tej sprawie. W oparciu o zebrane informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu zatrzymali 31-latka jako  podejrzewanego o popełnienie tego czynu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają co mężczyzn zrobił ze skradzionym mieniem.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska