Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Nawet do 12 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o rozbój i posiadanie narkotyków. Ponadto podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna dopuścił się na początku kwietnia br. rozboju wobec byłej partnerki. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o rozbój i posiadanie narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej 16 kwietnia 2021 roku, kilka minut po północy w Jeleniej Górze na ul. Sobieskiego. Okazało się, że posiadał amfetaminę, z której można uzyskać kilka porcji handlowych. Ponadto podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Policjanci ustalili, że 30-latek 5 kwietnia br. w dopuścił się w mieszkaniu rozboju wobec byłej partnerki. Mężczyzna uderzył ją, a następnie ukradł telefon komórkowy o wartości 400 zł, po czym uciekł.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa,  których się dopuścił  grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem narkotyków odpowie on również za ten czyn.

podinspektor Edyta Bagrowska