Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może motocykliście, zatrzymanemu przez jeleniogórskich funkcjonariuszy. Jest on podejrzany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i brak uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto zarówno motocykl, jak i telefon, który mężczyzna miał przy sobie mogą pochodzić z przestępstwa. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie motocyklem bez uprawnień.

19 kwietnia 2021 roku, około godziny 10.25 policjanci na ulicy Polnej w Jeżowie Sudeckim zauważyli motocyklistę. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, z uwagi na stan techniczny pojazdu, który już z daleka budził ich zastrzeżenia.

Dali kierowcy sygnał do zatrzymania,  jednak on  nie reagował, zawrócił   i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kilkaset metrów dalej mężczyzna  porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany. Kierującym okazał się 40-letni jeleniogórzanin. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że najprawdopodobniej motocykl nie jest dopuszczony do ruchu, miał usunięte numery identyfikacyjne, rozwierconą stacyjkę, co wskazuje, że może on pochodzić z przestępstwa. Ponadto telefon komórkowy, który posiadał 40-latek może pochodzić z kradzieży.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska