Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W związku z opadami deszczu drogi są śliskie. Kierowanie pojazdem wymaga większej czujności i koncentracji. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz stosujmy się do obowiązujących przepisów. W takich warunkach nie trudno o kolizję czy wypadek.

W związku z opadami w regionie jeleniogórskim drogi są śliskie. Dlatego apelujemy do kierowców o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

Przypominamy o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, o właściwej technice i odpowiedzialnym zachowaniu, przez co zdecydowanie ograniczymy ilość niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Piesi również powinni zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają na niebezpieczeństwo siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinspektor Edyta Bagrowska