Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Właściciele ogrodów działkowych rozpoczęli już prace wiosenne. Jeleniogórscy policjanci apelują, aby nie pozostawiać bez opieki rzeczy wartościowych, narzędzi ogrodowych, które mogą stać się łatwym łupem dla złodziei. Dbajmy o należyte zabezpieczenie naszego mienia.

Pamiętajmy, że uniknięciu  kradzieży mogą pomóc najprostsze środki ostrożności!

Nigdy nie zostawiaj w altance przedmiotów wartościowych bez nadzoru,

Nie zabieraj  na działkę dużych sum pieniędzy, kart płatniczych, biżuterii, cennych przedmiotów elektronicznych;

pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy trzymaj przy sobie , a jeśli jest to niemożliwe, zamknij je w altance;

nie opowiadaj postronnym osobom, jaki sprzęt przechowujesz na działce;

wychodząc nawet na chwilę zawsze zamykaj altankę;

zwracaj uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych - czasem pytanie "Kogo Pan szuka?" może skutecznie odstraszyć złodzieja;

powiadom policję o podejrzanie zachowujących się osobach, staraj się zapamiętać ich wygląd;

zapisz w sobie znanym miejscu numery fabryczne lub seryjne przedmiotów wartościowych - ułatwisz Policji identyfikację w razie kradzieży

jeśli parkujesz swój samochód na ogródkach działkowych - nigdy nie zostawiaj w nim cennych przedmiotów; 

załóż solidne zamki w swojej altanie,  pomyśl o zamontowaniu dobrych bezpiecznych drzwi, najlepiej by były okute blachą oraz okien z szybami antywłamaniowymi;

podziel się swoimi informacjami z dzielnicowym- jego dane znajdziesz na stronie internetowej lub w aplikacji na telefon komórkowy Moja Komenda.

Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

To  narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Podkreślamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

mł.asp. Beata Sosulska-Baran