Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem wielorodzinnego budynku. Mężczyzna w piwnicy podpalił śmieci oraz plastiki, w wyniku czego do zadymienia budynku. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 10 osób, w tym 2 dzieci. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 22 maja br. około godziny 13.23 w jednym z wielorodzinnych budynków w Jeleniej Górze. Mężczyzna podpalił znajdujące się w piwnicy śmieci oraz plastiki, w wyniku czego do zadymienia budynku. Po podpaleniu 29-latek opuścił budynek, w którym w chwili zdarzenia przebywało 10 osób , w tym 2 dzieci. Mieszkańcy przed rozpoczęciem akcji gaśniczej samodzielnie wyszli z zagrożonego miejsca, nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci powiadomieni o przestępstwie, bezpośrednio po nim zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o jego popełnienie. Okazał się nim 29-letni jeleniogórzanin.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.  Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska