Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzież pojazdu marki Skoda. Auto zostało skradzione 1 czerwca br. w Jeleniej Górze. Na posesji zatrzymanego policjanci odnaleźli skradziony pojazd, jak również zabezpieczyli inny samochód, bez tablic rejestracyjnych. Niewykluczone, że on również pochodzi z przestępstwa. Teraz jeleniogórzanin za popełniony czyn odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze
w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 1 czerwca br. około godziny 20.00 w Jeleniej Górze ukradł samochód marki Skoda. Auto przewiózł lawetą i  ukrył na swojej posesji. Pokrzywdzony wartość utraconego pojazdu oszacował na kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań odnaleźli skradzione auto na terenie należącym do podejrzanego, jak również zabezpieczyli samochód marki Alfa, bez tablic rejestracyjnych. Niewykluczone, że on również pochodzi z przestępstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 podinspektor Edyta Bagrowska