Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że wsiadła ona za kierownicę będąc pod ich wpływem. Zatrzymana wpadła podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Teraz kierująca za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o posiadanie narkotyków.

7 czerwca br. około godziny 1.20 policjanci w Ścięgnach zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Ford. Zwrócili uwagę na auto, gdyż miało ono zamontowane dwie różne tablice rejestracyjne.

Kierującą okazała się 27-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego. Podczas czynności kobieta była wyraźnie pobudzona. Jej zachowanie wskazywało, że znajdowała się ona pod działaniem środków psychoaktywnych. Ponadto funkcjonariusze w jej torebce znaleźli narkotyki. Była to marihuana i amfetaminą. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Kobiecie w związku z podejrzeniem, że mogła kierować pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających pobrano krew do badań.

27-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozić jej może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeżeli badania potwierdzą, że kierowała ona autem będąc pod wpływem środków odurzających, odpowie również za  to przestępstwo.

podinsp. Edyta Bagrowska