Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci niespełna godzinę po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył telefon komórkowy o wartości 4000 zł. Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym z ogródków restauracyjnych w Szklarskiej Porębie, w trakcie spożywania alkoholu. Telefon został odzyskany, a mężczyzna podejrzany o to przestępstwo odpowie za to przed sądem. Czy ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o przywłaszczenie mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 8 czerwca br. w jednym z ogródków restauracyjnych w Szklarskiej Porębie.  Pokrzywdzony w towarzystwie znajomych oraz nowo poznanych znajomych spożywał alkohol, wśród których był 33-latek. Właściciel na chwilę powierzył 33-latkowi telefon, z którym ten następnie oddalił się. Poniesione straty właściciel oszacował na 4000 zł i o zdarzeniu powiadomił policję.

Pokrzywdzony podał rysopis nowo poznanego znajomego. Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali 33-letniego mężczyznę jako podejrzewanego o ten czyn. Został on zatrzymany niespełna godzinę po zgłoszeniu wraz z przywłaszczonym telefonem.

33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska