Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o przestępstwa na szkodę swojej matki. Jest on podejrzany o groźby karalne, uszkodzenie mienia oraz uszkodzenie ciała. Mężczyzna powybijał jej szyby w mieszkaniu, groził pozbawieniem życia, a także dopuszczał się rękoczynów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne, uszkodzenie mienia oraz uszkodzenie ciała.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od maja do  8 czerwca br. dopuszczał się przestępstw na szkodę swojej matki. W tym okresie powybijał jej szyby w oknach mieszkania kamieniem lub strzelał w nie z wiatrówki. Mężczyzna groził matce pozbawieniem życia, podpaleniem, jak również dopuszczał się wobec niej rękoczynów.

Został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu uszkodzenia mienia, do którego doszło w nocy z 7 na 8 czerwca br. w Jeleniej Górze. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za  popełnione przestępstwa  odpowie   przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska