Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może 41-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz spowodowanie zdarzenia drogowego. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pod wpływem alkoholu i spowodowanie zdarzenia drogowego.

12 września br. około godziny 13.00 policjanci będąc w Czernicy usłyszeli huk, a następnie zauważyli pojazd marki Ford z widocznymi uszkodzeniami, wyjeżdżający zza zakrętu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co się stało i dali kierowcy sygnał do zatrzymania.  Kierujący nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i ruszyli za nim. Po przejechaniu kilkuset metrów kierujący został zatrzymany. Był to 41-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 0,5 promila. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna przed zatrzymaniem spowodował zdarzenie drogowe. Uderzył w ogrodzenie i płot jednej  posesji.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska