13 września br. jeleniogórscy policjanci z inicjatywy pracowników Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej spotkali się w sieci z mieszkańcami Osiedla Zabobrze. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz działań policji na rzecz mieszkańców osiedla.

Ze strony policji w spotkaniu uczestniczył funkcjonariusz Wydziału Prewencji  oraz policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podczas spotkania policjanci omówili działania prewencyjne prowadzone przez policję jeleniogórską skierowane na bezpieczeństwo mieszkańców, programy „Wzorowy senior” i „Dzielnicowy bliżej nas”. Głównym celem spotkania było uczulenie słuchaczy i ich rodzin, znajomych na działanie oszustów, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające. Wskazanie sposobu ich działania oraz w przypadku kiedy dojdzie do przestępstwa, w jaki sposób reagować.

Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców zwłaszcza tych, którzy czynnie uczestniczą w ruchu drogowym, kierują pojazdami, są pasażerami lub pieszymi. Funkcjonariusze  rozmawiali również o przemocy w rodzinie.

Policjanci przypomnieli również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazano uczestnikom w jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo lokalne wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomniano również o aplikacji Moja Komenda, która umożliwia szybki kontakt z dzielnicowym.

podinsp. Edyta Bagrowska