Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego kradzieże sklepowe. Ma on na koncie co najmniej 3 kradzieże w jeleniogórskich dyskontach spożywczych, których dopuścił się w warunkach „recydywy” i uczynił sobie z nich stałe źródło dochodu. Jego łupem padły artykuły spożywcze. Łączne straty zostały oszacowane na blisko 2000 złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od 16 sierpnia do 28 września br. dopuścił się kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych. Jego łupem padły kosmetyki, artykuły spożywcze oraz alkohole. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 2000 zł. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 3 takie czyny, których dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy” i uczynił sobie z nich stałe źródło dochodu.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszenia dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali i zatrzymali  23-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych  przestępstw.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w szczególności ustalają co mężczyzna zrobił ze skradzionym mieniem. Teraz za kradzieże grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska