Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie mienia. Do zdarzenia doszło 20 listopada br. w Karpaczu pod jednym ze sklepów. Pokrzywdzonej w trakcie wsiadania do samochodu wypadł portfel wraz z dokumentami, kartami płatniczymi i pieniędzmi. Okazję wykorzystał 58-latek i go zabrał. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o przywłaszczenie mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 20 listopada br. pod jednym ze sklepów w Karpaczu.  Mężczyzna zabrał portfel, który wypadł pokrzywdzonej  w trakcie wsiadania do auta. Jego łupem padła gotówka, dokumenty oraz karty płatnicze.

Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że zgubiła portfel wróciła na miejsce. Okazało się, że już go tam nie było. O przestępstwie powiadomiła policję.  Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych w tej sprawie informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu  wytypowali i zatrzymali 58-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności  odzyskali skradzione mienie.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przywłaszczenie mienia odpowie przed sądem, a grozić  mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska