Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci tego samego dnia ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież tarcz strzelniczych. Właściciel poniesione straty oszacował na 800 zł. Skradzione tarcze mężczyzna próbował sprzedać w punkcie skupu złomu. Został zatrzymany wraz ze skradzionym mieniem. Teraz za kradzież odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

30 listopada 2021 roku policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że w Jeleniej Górze doszło do kradzieży tarcz strzelniczych. Ich wartość właściciel oszacował na 800 zł. Jak ustalili funkcjonariusze, skradzione mienie mężczyzna próbował sprzedać w jednym z punktów skupu złomu. Tam też funkcjonariusze uzyskali rysopis mężczyzny podejrzewanego o kradzież i ruszyli na jego poszukiwanie.

Na jednej z ulic policjanci zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał poszukiwanemu. Okazał się nim 46-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna posiadał przy sobie skradzione tarcze, które jak przyznał, zamierzał sprzedać na złom. 46-latek oświadczył, że dopuścił się tego przestępstwa, gdyż potrzebował pieniądze na zakup papierosów.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz za kradzież odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp.  Edyta Bagrowska