Jeleniogórscy policjanci wspólnie z innymi podmiotami działającymi w koalicji na rzecz bezpieczeństwa szukali 15-letniego Janka, który wczoraj zaginął w Starej Kamienicy. Chłopiec ostatni raz widziany był pod szkołą. Poszukiwania nieletniego zakończyły się sukcesem. Po kilku godzinach chłopca całego i zdrowego odnaleźli policjanci jeleniogórskiej drogówki.

14 grudnia br. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony przez matkę o zaginięciu 15-letniego syna. Chłopiec ostatni raz widziany był pod szkołą  w Starej Kamienicy, około godziny 15.00. Doszło tam do nieprozumienia z rówieśnikami, po którym chłopiec oddalił się z przystanku autobusowego w nieznanym kierunku.

 

Rozpoczęły się poszukiwania chłopca, w których uczestniczyli jeleniogórscy policjanci, policjanci z Wrocławia,  Lwówka Śląskiego, policjanci ze Zgorzelca wraz z psem do poszukiwań osób, strażacy, ratownicy GOPR. Funkcjonariusze przeszukiwali teren pomiędzy miejscowościami, sprawdzano drogi, leśne szlaki. Po kilku godzinach poszukiwania zakończyły się sukcesem. Nieletni cały i zdrowy został odnaleziony w Starej Kamienicy przez policjantów jeleniogórskiej drogówki. Chłopiec oświadczył, że po kłótni z rówieśnikami zdenerwował się, a następnie oddalił się z przystanku, nie czekając na transport do domu. Próbował wrócić pieszo, jednak zgubił się i zaczął błądzić pomiędzy miejscowościami gminy Stara Kamienica.

 

podinsp. Edyta Bagrowska