Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o co najmniej 7 kradzieży sklepowych. Ma on na koncie kradzieże perfum i kosmetyków na szkodę jeleniogórskich drogerii. Wartość skradzionego mienia oszacowano łącznie na ponad 5 tysięcy złotych. Przestępstw tych dopuścił się w ciągu bieżącego roku. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 18-letniego jeleniogórzanina  podejrzanego o serię kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek w ciągu bieżącego dopuścił się co najmniej 7 kradzieży w jeleniogórskich sklepach. Jego łupem padły markowe perfumy oraz kosmetyki. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali 18-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, a także ustalają co zatrzymany zrobił ze skradzionym mieniem. Teraz za kradzieże odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska