Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o rozbój. Napastnicy pobili pokrzywdzonego i okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na 500 złotych. Teraz za rozbój grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jeleniogórski sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 42 i 47 lat, którzy podejrzani są o rozbój.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło  14 stycznia br. w Jeleniej Górze. Zatrzymani pod pretekstem podwiezienia pokrzywdzonego, pobili go i okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy o wartości 500 zł.  
Pokrzywdzony o napadzie powiadomił policję. Opisał również mężczyzn, którzy się go dopuścili. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa.
Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój  odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec nich  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
podinsp. Edyta Bagrowska