Jeleniogórscy policjanci tylko wczoraj w godzinach popołudniowych zatrzymali trzech kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i wsiedli za kierownice samochodów osobowych. Teraz nieodpowiedzialni mężczyźni staną przed sądem. Przypominamy. Straciłeś uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie wsiadaj „za kółko”.

Funkcjonariusze przez cały czas zwracają szczególną uwagę na przestępców drogowych nieposiadających uprawnień do prowadzenia pojazdów. We wtorek wyeliminowali z ruchu  trzech kierujących. O godz. 15:30 przy ul. Szewskiej w Jeleniej Górze policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jeleniogórskiej policji zatrzymali do kontroli 36-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który posiadał zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.
O godzinie 16:34 funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali w Wałbrzychu na ul. Cieplickiej 24-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który posiadał aktywny zakaz do kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.
Tego samego dnia o godzinie 16:51 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego jeleniogórskiej policji zatrzymali w Jeleniej Górze na ul. Cieplickiej 45-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który kierował pojazd pomimo wydanej przez Starostę Jeleniogórskiego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia tego typu przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Dlatego apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pond numerem 112, które przekaże informacje najbliższej jednostki Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol.
Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran