11 maja br. jeleniogórska policjantka spotkała się z młodymi mężczyznami, którzy zgłosili się na komisję wojską WKU w Jeleniej Górze. Funkcjonariuszka zachęcała mężczyzn oczekujących na proces kwalifikacji do wstąpienia w szeregi jeleniogórskiej Policji.

Ze strony Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udział w spotkaniu wzięła: mł.asp. Beata Sosulska –Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej.
Policjantka zapoznała mężczyzn ze strukturą oraz rekrutacją do policji  oraz poinformowała o najbliższych terminach przyjęć. Mieli oni możliwość uzyskania informacji dotyczących procedury przyjęcia do służby. Funkcjonariuszka mówiła o tym, że Policja jako pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie,  daje możliwość stałego rozwoju, uposażenie, które na start wynosi blisko 3880 złotych na rękę, a dla osoby do 26 roku życia około 4220 złotych. Ponadto umożliwia poszerzanie horyzontów, zdobycie nowych umiejętności oraz pogłębianie wiedzy i zdobycie doświadczenia w różnych dziedzinach. Oferuje  również nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe oraz możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby.
Bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to przede wszystkim służba społeczeństwu. Przypominała, również jakie wymagania musi spełniać kandydat zainteresowany służbą.
Młodzi mężczyźni otrzymali również materiały informujące o procedurze przyjęcia do Policji.
podinsp. Edyta Bagrowska