12 maja 2022 roku w auli Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze odbyły się Wiosenne Targi Edukacji i Pracy- „Moja kariera – moją przyszłością”, w których brały udział instytucje szkolące oraz pracodawcy działający na rzecz lokalnego rynku pracy. Jeleniogórska młodzież miała szansę bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami lokalnych instytucji, w tym również mogła uzyskać informacje o możliwościach służby w szeregach Policji.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych ludzi, do których były adresowane, w związku z tym wejdą do stałego kalendarza imprez organizowanych w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze.  Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zachęcali do służby w Policji, informując o procedurach i warunkach związanych z rekrutacją. Spotkanie z funkcjonariuszami cieszyło się dużym powodzeniem.

Funkcjonariuszka zachęcała młodych ludzi do wstąpienia w szeregi jeleniogórskiej Policji i mówiła o tym, że Policja jako pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie,  daje możliwość stałego rozwoju, uposażenie, które na start wynosi blisko 3880 złotych na rękę, a dla osoby do 26 roku życia około 4220 złotych. Ponadto umożliwia poszerzanie horyzontów, zdobycie nowych umiejętności oraz pogłębianie wiedzy i zdobycie doświadczenia w różnych dziedzinach. Oferuje  również nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe oraz możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby.
Bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to przede wszystkim służba społeczeństwu. Przypominała, również jakie wymagania musi spełniać kandydat zainteresowany służbą.
Młodzi ludzie otrzymali również materiały informujące o procedurze przyjęcia do Policji.
Zapraszamy – dołącz do garnizonu policji jeleniogórskiej. Szczegóły dotyczące procedury przyjęcia do Policji uzyskasz w Wydziale Wspomagającym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ul. Nowowiejska 43 – telefon 47 87 312 65, 47 87 312 24.Informacje o rekrutacji znajdziesz również na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jak również  na stronie Komendy Głównej Policji.
podinsp. Edyta Bagrowska