W minioną sobotę jeleniogórscy policjanci uczestniczyli w X Nocnym Maratonie dla służb Mundurowych, które odbyły się na trasach Kątów Wrocławskich i okolic. Na wytyczonych trasach czekało 9 punktów. W zawodach wystartowało ponad 100 biegaczy oraz 100 rowerzystów. Jeleniogórscy policjanci wraz z funkcjonariuszem Straży Granicznej zajęli 3 miejsce w klasyfikacji mundurowej.

11-12 czerwca br. w Kątach Wrocławskich odbył się X Nocny Maraton dla służb mundurowych i Sympatyków. Uczestnicy mierzyli się ze sobą i swoimi słabościami, bo trasa była naprawdę trudna oraz wymagająca. W zawodach  wystartowało ponad 100 biegaczy, oraz ok.100 rowerzystów. Drużyny składały się z trzech mundurowych, do przebiegnięcia było min. 42 km. W porze nocnej, na orientację. Zawody te weryfikowały praktyczne potwierdzenie umiejętności posługiwania się kompasem i mapą w trudnych warunkach pogodowych pod presją czasu i w sytuacji wzmożonego wysiłku. Na uczestników czekało 9 punktów kontrolnych w których, były do wykonania określone zadania takiej jak : przeprawa pontonem przez rzekę, strzelanie z karabinka do celu, balansowanie na wąskiej elastycznej linie.
Jeleniogórscy policjanci w składzie asp.szt. Krzysztof Jankowski, sierż. szt. Mateusz Matusik wraz z funkcjonariuszem Straży Granicznej chorąży Adrianem Kapucki zajęli 3 miejsce w klasyfikacji mundurowej. Łącznie przebiegli 56 km.
Należy wspomnieć o drugiej drużynie jeleniogórskich policjantów w składzie kom. Maja Majer, asp.szt. Dariusz Gutowski, st.asp. Sebastian Kucia, którzy zajęli 5 miejsce w kategorii mundurowej.
młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran