Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży sklepowych. Ma on na koncie co najmniej 14 kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych. Jego łupem padły markowe alkohole oraz artykuły spożywcze. Łączne straty zostały oszacowane na kilka tysięcy złotych. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z  Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od lutego do kwietnia br. dopuścił się serii kradzieży  w jeleniogórskich dyskontach spożywczych.  Jego łupem padły markowe alkohole oraz artykuły spożywcze. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 14 takich czynów.
Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer sklepowych wytypowali 43-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz jeleniogórzanin za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
podinsp. Edyta Bagrowska