Jeleniogórscy policjanci wspólnie z przedstawicielem Straży Miejskiej wraz z rozpoczęciem wakacji skontrolowali obozy harcerskie w Szklarskiej Porębie pod kątem bezpiecznego wypoczynku. Funkcjonariusze utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich, aby zapewnić dzieciom spokojne i bezpieczne wakacje.

Komendant Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie wraz dzielnicowym
i Komendantem miejscowej Straży Miejskiej 4 i 5 lipca br. sprawdzali bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które spędzają wakacje na obozach harcerskich.
W trakcie wizyt funkcjonariusze skontrolowali obiekty oraz rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku o  zasadach bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu, zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w trakcie wypoczynku. Ponadto rozmawiali z opiekunami oraz zuchami, harcerzami o ewentualnych zagrożeniach podczas spędzania czasu nad wodą, w górach, w lesie oraz poruszania się po drogach. Dodatkowo zachęcali do jeżdżenia na rowerach czy deskorolkach w kasku oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, co z całą pewnością przekładać się będzie na większe bezpieczeństwo w czasie jazdy. Funkcjonariusze informowali o lokalnie występujących zagrożeniach i sposobach ich unikania.
Mundurowi sprawdzili bezpieczeństwo dzieci i opiekę, jak również sprawdzili czy organizatorzy posiadają informacje o awaryjnych miejscach, w których miałyby być umieszczone dzieci w przypadku wystąpienia ewentualnych zagrożeń.
podinsp. Edyta Bagrowska