Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Iveco, w którym przewożone były napoje. Auto zwróciło uwagę mundurowych, ponieważ wyglądało na mocno przeładowane. Jednak nawet doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego nie spodziewali się, że kierujący aż tak przekroczył dopuszczalną ładowność iveco. Podczas ważenia okazało się bowiem, że samochód o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony ważył ponad 7 ton! W tej sytuacji kierowca został ukarany mandatem, a przewożony towar musiał zostać przeładowanym na inny pojazd.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki 15 sierpnia bieżącego roku, około godziny 12.20, pełniąc służbę w Jeleniej Górze, na ul. Kubsza zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Iveco, w którym przewożone były napoje. Za kierownicą samochodu siedział 51–letni jeleniogórzanin. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to auto, gdyż podejrzewali, że jest mocno przeładowane.

W związku z powyższym mundurowi dokonali ważenia pojazdu. Wynik wywołał u doświadczonych policjantów ruchu drogowego duże zdziwienie, bowiem samochód o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, ważył ponad 7 ton! Okazało się, że auto było przeładowane o 3780 kg!

Policjanci zakazali kierowcy dalszej jazdy i ukarali go mandatem karnym w wysokości 3000 złotych. Ponadto zobowiązali go do przeładowania części przewożonego towaru na inny samochód.

podinsp. Edyta Bagrowska