Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna uprawiał krzaki konopi w kompleksie leśnym za domem. Z zabezpieczonych sadzonek można uzyskać 24 porcje handlowe. Ponadto posiadał 16 sztuk tabletek MDMA. Mężczyzna twierdził, że uprawia ziele na własne potrzeby. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o  posiadanie narkotyków i uprawę krzaków konopi.
Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci uzyskali informację, że mężczyzna ten może posiadać narkotyki. Po sprawdzeniu bliskiego otoczenia posesji i miejsca zamieszkania, podejrzenia potwierdziły się. Okazało się, że za jego domem w kompleksie leśnym mężczyzna uprawiał krzaki konopi. Policjanci zabezpieczyli krzaki konopi indyjskich. Z zabezpieczonych sadzonek można uzyskać 24 porcje handlowe marihuany. Mężczyzna twierdził, że posiadał narkotyki na własne potrzeby.
35-latek nielegalny proceder uprawiał od maja br. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz ustalają kolejnych odbiorców.
Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków i uprawę krzaków konopi mężczyźnie grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran