Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę w swoim mieszkaniu ziela konopi oraz znęcanie się nad członkami rodziny. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 57-letniego mężczyznę podejrzanego o  uprawę sadzonek konopi oraz znęcanie się nad członkami rodziny.
Do zatrzymania doszło po tym, jak dzielnicowi uzyskali informację, że mężczyzna jest często agresywny, wulgarny i może posiadać w swoim domu narkotyki. Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania i obserwacji 57-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzenia potwierdziły się. Okazało się, że na parapecie uprawiał w doniczkach 3 sadzonki konopi w różnych fazach rozwoju oraz posiadał tabletki ecstasy i 1,5 tabletki nie ustalonej substancji. Ponadto od marca do września znęcał się fizycznie oraz psychicznie nad niepełnosprawną fizycznie matką i siostrą.
Matka i córka do tej pory  cierpliwie  znosiły upokorzenia doznane od syna, chcąc uchronić go przed konsekwencjami prawnymi. Mężczyzna stawał się jednak coraz bardziej agresywny i bez żadnego powodu wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których ubliżał im, wyzywał, a także groził uszkodzeniem ciała, jak również pozbawieniem życia.
57-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za znęcanie się  nad rodziną, posiadanie narkotyków oraz uszkodzenie mienia  grozić mu może nawet do 5 lat  pozbawienia wolności.
29 września br. Prokurator Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania.

młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran