Jakich składników podczas pielęgnacji włosów unikać?

Na rynku istnieje wiele preparatów, które mają za zadanie zadbać o właściwą kondycję włosów. Jednak, który z nich wybrać? To pytanie zadaje sobie mnóstwo kobiet jak i mężczyzn. Każdy z nich chce cieszyć się mocnymi włosami! Piękne włosy dodają urody i sprawiają, iż poczucie własnej wartości jest wyższe!

Co wpływa niekorzystanie na kondycję włosów?

Wiele czynników wpływa na złą kondycję włosów. Warto skupić się na diecie, która jest jednym z najważniejszych czynników w utrzymaniu zdrowych włosów. Szczególnie korzystna jest dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają utrzymać mocne i lśniące włosy, zapobiegając wysuszeniu i uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki, które mogą powodować suche, łamliwe pasma. Wiecej informacji na stronie - https://new-eclub.com/najlepsze-tabletki-na-porost-wlosow-ranking/

Cukry i przetworzona żywność wiążą się z włosami, ponieważ rozpadają się na cząsteczki cukru, które stanowią pożywkę dla drożdży i bakterii, co skutkuje złym stanem zdrowia skóry głowy i słabo wyglądającymi włosami. Spożywanie zbyt wielu rafinowanych węglowodanów może również powodować stany zapalne lub nagromadzenie toksyn w krwiobiegu, co może prowadzić do łupieżu lub pokrzywki na skórze głowy (egzemy).

Jedzenie dużej ilości białka - w tym chudego czerwonego mięsa, piersi z kurczaka, ryb lub fasoli - pomaga utrzymać przepływ krwi przez skórę głowy, dzięki czemu nie zatyka się ona nadmiarem olejów pochodzących ze smażonych potraw lub produktów mlecznych. Białko pomaga również budować silne włókna kolagenowe, które dają siłę komórkom skóry i zapobiegają ich przedwczesnemu rozpadowi - co prowadzi do słabych końcówek, które łatwo się łamią przy szczotkowaniu

Jakich składników w kosmetykach do włosów unikać?

Główne składniki, na które powinniście uważać to siarczany, parabeny i alkohol. Siarczany mogą wysuszyć włosy i spowodować, że będą się one łatwo łamać. Parabeny są używane do konserwacji produktu, ale mogą sprawić, że włosy będą bardziej podatne na uszkodzenia, jeśli nagromadzą się w skórze głowy. Alkohol jest również wysuszający dla włosów i może powodować łuszczenie się włosów, gdy jest stosowany zbyt często.

Poza tymi składnikami, istnieją inne wspólne składniki, które mogą być szkodliwe dlawłosów, takie jak konserwanty i substancje zapachowe. Mogą one powodować podrażnienia lub reakcje alergiczne na skórze głowy, więc najlepiej jest grać bezpiecznie, unikając produktów zawierających te substancje chemiczne.

Jakie kosmetyki do włosów używać?

Najważniejsze kosmetyki to:

1. Szampon

Szampon, którego używacie powinien być pozbawiony siarczanów. Siarczany mogą wysuszyć włosy, powodując, że staną się one łamliwe i matowe. Jeśli macie tłuste włosy, wybierzcie szampon, który zawiera pewną ilość silikonów. Silikony pomagają utrzymać oleje we włosach, zapobiegając jednocześnie ich przetłuszczaniu się lub tłustemu wyglądowi.

2. Odżywka

Odżywki służą do rozczesywania włosów, przywracania im wilgoci i dodawania blasku. Pomagają również wzmocnić łuski włosa i zapobiegają puszeniu się włosów. Stosuj odżywkę, jeśli włosy są suche lub zniszczone produktami do stylizacji lub usługami chemicznymi, takimi jak relaksacja lub trwała ondulacja.

3. Produkty do stylizacji

Żele i pianki zapewniają utrwalenie fryzury i dodają włosom blasku. Ułatwiają także tworzenie takich fryzur jak loki, fale i ulizane włosy, ponieważ pozwalają na lepszy ruch przy mniejszym wysiłku. Produkty do stylizacji sprawdzają się w przypadku włosów cienkich i kręconych, ponieważ dodają im tekstury, nie obciążając pasm i nie powodując, że twardnieją i stają się chrupiące! Podobne informacje znajdziesz tutaj - https://new-eclub.com/de/die-besten-pillen-fur-das-haarwachstum-ranking/

Warto skupić uwagę na naturalnych preparatach, które są bezpieczne dla włosów i zdrowia!