Poznaj najlepsze sposoby na cellulit

Walka z cellulitem to nie lada wyzwanie. Aby skutecznie się go pozbyć warto wprowadzić kilka zmian nie tylko pielęgnacyjnych, ale także żywieniowych. Co zrobić żeby zredukować cellulit z ud i pośladków? Jakie domowe sposoby antycellulitowe warto stosować?

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Cellulit potocznie określany mianem pomarańczowej skórki, powstaje w wyniku nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Nieodłącznym elementem całego procesu są powstające zmiany tkanki podskórnej. Cellulit uwidacznia się poprzez pofałdowaną powierzchnię skóry. Pojawia się ona najczęściej na udach i pośladkach. Wielu dermatologów zauważa, że walkę z niechcianą pomarańczową skórką należy rozpocząć od zmiany diety, który powinna obejmować m.in. warzywa i owoce. Warto również przyjmować produkty bogate w witaminy, minerały, a przede wszystkim błonnik. Mięso warto zastąpić rybami, a jasne pieczywo - pełnoziarnistym. Ponad to smażenie można zastąpić gotowaniem lub duszeniem. Kluczową rolę odgrywa woda, a właściwie jej regularne przyjmowanie w odpowiednich ilościach. Równie ważnym aspektem jest aktywność fizyczna, na którą warto poświęcić chociaż 1,5h w tygodniu. Ćwiczenia na siłowni, gry zespołowe, fitness czy joga, rozbudowują mięśnie ud i pośladków, tym samym zapobiegając i redukując cellulit. Dla osób lubiących aktywność na świeżym powietrzu, bardzo dobrze sprawdza się spacery (nawet w drodze do pracy) czy bieganie. Dieta, a także właściwa dawka ruchu mogą zostać uzupełnione poprzez preparaty antycellulitowe dostępne w drogeriach i aptekach. W ich składzie odnaleźć można m.in. kofeinę, wyciąg z miłorzębu japońskiego, pokrzywę, pomarańczę czy żeń-szeń. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie gromadzeniu się wody i toksyn w organizmie. W walce z cellulitem dużą popularnością cieszą się również domowe sposoby. Które z nich warto zastosować?

Domowe sposoby na cellulit

Wśród najpopularniejszych domowych sposobów na cellulit wymienia się peeling kawowy. Ziarenka kawy w trakcie masażu poprawiają ukrwienie oraz przepływ limfy. Wykonanie peelingu jest bardzo prostym zadaniem. Do niezbędnych składników zalicza się:

  • fusy z kawy,
  • cukier,
  • oliwę z oliwek lub oliwkę dla dzieci,
  • opcjonalnie: cynamon lub olejek eteryczny.

Tak przygotowany preparat należy okrężnymi ruchami wmasowywać w skórę. Po jego wykonaniu warto nałożyć balsam nawilżający. Peeling wystarczy wykonywać max. 2 razy w tygodniu, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej. Na co dzień, bardzo dobrą alternatywą może okazać się szczotkowanie na sucho. Kluczowym zadaniem w tej kwestii będzie wybranie szczotki z odpowiednim włosiem - niezbyt twardym, i miękkim. Na obecnym rynku odnaleźć można produkty o różnych kształtach i właściwościach. Osobom początkującym szczególnie poleca się szczotki z delikatniejszym włosiem, które są znacznie delikatniejsze dla skóry. Masaż powinno wykonywać się od dołu do góry. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaróżowiona, co jest efektem poprawy przepływu krwi. Podobnie jak w przypadku peelingu, po szczotkowaniu warto zastosować balsam nawilżający. Niektóre osoby uważają, że naprzemienny prysznic zimną i ciepłą wodą, wpływa na poprawę stanu skóry.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Pudrowo.pl