19 kwietnia br. do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa. Jeleniogórzanka wystawiła do sprzedaży na portalu internetowym używaną zmywarkę. Na wystawiany przez nią towar znalazł się kupiec, który w wiadomości na jednym z komunikatorów przesłał link, celem potwierdzenia przez nią wysyłki. Po kliknięciu z jej konta zniknęło ponad 10 tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność podczas realizacji transakcji online - nie klikajmy w nieznane linki zwłaszcza, gdy przekierowują nas do bankowości elektronicznej, gdzie wymagane jest podanie danych do logowania.

Pokrzywdzona, która zgłosiła się do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze  na jednym z portali internetowych wystawiła na sprzedaż używaną zmywarkę, po czym otrzymała informację, że ktoś jest zainteresowany jej zakupem. Klient chciał towar odebrać za pośrednictwem jednej z firm kurierskich.  Poinformował sprzedającą, że w celu odebrania sprzętu musi ona kliknąć w przesłany link, celem potwierdzenia wysyłki. Kobieta postąpiła zgodnie z instrukcją, a następnego dnia otrzymała z banku informację, że jej konto z powodów bezpieczeństwa zostało zablokowane. Kiedy udało jej się zalogować na swoim koncie okazało się, że zniknęło z niego ponad 10 tysięcy złotych, wypłaconych blikiem, a także dowiedziała się, że na jej dane został uruchomiony kredyt.
Jeleniogórscy policjanci  prowadzą czynności w tej sprawie i jednocześnie apelują o ostrożność w transakcjach online. Należy unikać klikania w nieznane linki, ponieważ oszuści w ten sposób wyłudzają dane i „czyszczą” konta bankowe!
podinspektor Edyta Bagrowska