Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież. 29-latek nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej omijając urządzenie pomiarowe, czym działał na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali  29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.
Funkcjonariusze uzyskali informację, że lokator jednego z wielorodzinnych budynków na terenie osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze nielegalnie pobiera energię. Dzielnicowi weryfikując uzyskaną informację zapukali do mieszkania podejrzewanego o ten czyn mężczyzny. Kiedy otworzył im drzwi, policjanci zauważyli plątaninę kabli. Okazało się, że jeleniogórzanin nielegalnie podłączył się, omijając urządzenie pomiarowe do zasilania w piwnicy, a następnie rozprowadził energię elektryczną w swoim mieszkaniu, czym działał na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Teraz mężczyzna  za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy, że w przypadku kradzieży energii elektrycznej nie ma znaczenia wysokość strat, gdyż jest to przestępstwo ścigane już od „przysłowiowej złotówki”.
podinspektor Edyta Bagrowska