Kreatywność zamknięta w materii: Unikatowa wystawa "Nieoczywiste" zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy mieszkańców do odkrycia nowych wymiarów sztuki, gdzie szkło, ceramika, malarstwo i biżuteria spotykają się w jednym miejscu, tworząc niepowtarzalną opowieść o pasji, talentach i artystycznych poszukiwaniach.
- 10 kwietnia o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy "Nieoczywiste".
- Wystawa zgromadzi prace przyjaciół z Liceum Plastycznego, w tym szkło, ceramikę, obrazy, tkaninę oraz biżuterię.
- Zaprezentowane zostaną dzieła artystów takich jak Katarzyna Krokowska-Zasada, Joanna Mysłek-Michowska, Ewa Kopeć Kotulska, Paulina Stefańczyk i Dariusz Godawa.
- Wydarzenie to okazja do zobaczenia, jak różnorodne materiały i techniki mogą wyrażać nieoczywiste idee i emocje.
Wszystkie drogi twórczości prowadzą do Jeleniej Góry, gdzie artyści z różnych zakątków Polski, wychowani w murach Liceum Plastycznego, spotykają się ponownie, aby podzielić się swoimi najnowszymi dziełami. Wernisaż "Nieoczywiste" to nie tylko ekspozycja unikatowych prac, ale również świadectwo artystycznej drogi, którą przemierzyli absolwenci tej renomowanej szkoły.
Od tajników sztuki szklarskiej po subtelną technikę malowania na jedwabiu – wystawa "Nieoczywiste" to kalejdoskop talentów i pasji. Katarzyna Krokowska-Zasada, związana z hutą szkła w Wołominie, prezentuje swoje bioniczne formy szklane. Joanna Mysłek-Michowska, z kolei, oddaje hołd naturze poprzez malowanie na naturalnym jedwabiu. Ewa Kopeć Kotulska, inspirująca się sztuką dziecięcą, od lat prowadzi autorską pracownię ceramiczną, a jej prace z pewnością zachwycą miłośników ceramiki. Paulina Stefańczyk i Dariusz Godawa, każdy w swojej unikalnej dziedzinie, również wprowadzą nas w świat nieoczywistych form i kolorów.
Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. To doskonała okazja, by zanurzyć się w świat sztuki i pozwolić, by nieoczywiste formy i kolory przeniosły nas w inne wymiary. Nie przegapcie tej wyjątkowej możliwości, by zobaczyć jak lokalni artyści przekraczają granice tradycyjnego postrzegania sztuki.
Wg inf z: Książnica Karkonoska