Pijany kierowca z Jeleniej Góry stracił prawo jazdy i auto
W naszej społeczności nie brakuje przykładów, które przypominają o konsekwencjach nieodpowiedzialnych decyzji. Najnowszy przypadek zatrzymanego nietrzeźwego kierowcy, który spowodował kolizję drogową, stanowi kolejne ostrzeżenie przed lekceważeniem przepisów ruchu drogowego.
  1. 69-letni kierowca Toyoty został zatrzymany w stanie nietrzeźwości po spowodowaniu kolizji drogowej.
  2. Badanie alkoholowe wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.
  3. Za swoje czyny mężczyzna teraz stanie przed sądem, grozi mu do 3 lat więzienia oraz inne surowe kary.
  4. Nowe przepisy, wprowadzone od 14 marca, przewidują zaostrzone kary za jazdę pod wpływem alkoholu, w tym przepadek pojazdu.

W niedzielne popołudnie, nasze miasto stało się świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze, kiedy to 69-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu karkonoskiego, postanowił wsiąść za kółko będąc pod wpływem alkoholu. Jego decyzja doprowadziła do kolizji z innym pojazdem, co na szczęście zakończyło się bez ofiar w ludziach.

Interwencja policji miała miejsce około godziny 18:00, kiedy to na polecenie oficera dyżurnego, funkcjonariusze udali się do miejsca zdarzenia. Ich szybka reakcja pozwoliła na natychmiastowe zabezpieczenie miejsca kolizji oraz przeprowadzenie niezbędnych czynności. Mężczyzna, który zdecydował się na jazdę w stanie nietrzeźwości, teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania.

Warto przypomnieć, że od połowy marca w naszym kraju obowiązują nowe, zaostrzone przepisy dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Zmiany te wprowadzają m.in. możliwość przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa w przypadku ujawnienia u kierującego zawartości alkoholu przekraczającej 1,5 promila. W sytuacji, kiedy pojazd nie jest wyłączną własnością sprawcy, możliwe jest orzeczenie przepadek jego równowartości.

Niech ten incydent będzie przestrogą dla wszystkich kierowców, którzy rozważają możliwość wsiadania za kółko po spożyciu alkoholu. Konsekwencje takiej decyzji mogą być nieodwracalne, nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.


Policja Jelenia Góra