Policja Jelenia Góra zapewni bezpieczeństwo podczas długiego weekendu majowego
Rozpoczynający się długi weekend majowy to czas, kiedy wzmożone działania policji mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym nasz region turystom. Od 29 kwietnia do 6 maja policjanci będą intensywnie pracować nad minimalizacją zdarzeń drogowych i przestępstw.
  1. Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminację nietrzeźwych kierowców i kontrolę stanu technicznego pojazdów.
  2. Wzmocnione patrole mające na celu pomoc w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym oraz zapobieganie przestępstwom.
  3. Apel do rowerzystów o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i używanie kasków oraz elementów odblaskowych.
  4. Zalecenia dla wyjeżdżających: nie pozostawiać bez nadzoru mienia i korzystać z pomocy sąsiedzkiej w zabezpieczeniu domostw.

W nadchodzącym okresie, w którym wielu z nas planuje podróże odwiedzając rodzinę i przyjaciół, zarówno w kraju, jak i za granicą, policja skupi się na zapewnieniu płynności przejazdów oraz na bezpiecznym dotarciu podróżujących do celów ich podróży. Warto również pamiętać o kilku kluczowych zasadach bezpieczeństwa podczas planowania podróży: najlepiej wyjeżdżać w ciągu dnia, planować trasy głównymi drogami i przewidywać miejsca na odpoczynek.

W trosce o własne dobro i majątek, mieszkańcy planujący wyjazdy powinni zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojego mienia. Dobrym zwyczajem jest proszenie sąsiadów o czujność w przypadku naszej nieobecności. Nie zapominajmy, że złodzieje nie obchodzą świąt i długich weekendów.

W przypadku bycia świadkiem jakiegokolwiek przestępstwa czy wykroczenia, nie przechodźmy obok obojętnie. Zgłaszanie takich zdarzeń jest naszym obowiązkiem i może przyczynić się do większego bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Niech nadchodzący długi weekend będzie przede wszystkim czasem spokoju i bezpiecznego wypoczynku dla wszystkich. Pamiętajmy, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo leży w naszych rękach, ale również w zasięgu numeru alarmowego 112, który zawsze powinniśmy mieć pod ręką.


Policja Jelenia Góra