Paweł Draus i jego nowa książka
Zapraszamy na niezwykłą wystawę „Mózg rozchlapany” autorstwa Pawła Drausa! Wernisaż odbędzie się 3 czerwca o godzinie 16:00 w Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć prace artysty, który swoją twórczością zaskakuje i inspiruje.

  1. Wernisaż: 3 czerwca 2024, godz. 16:00
  2. Miejsce: Galeria Małych Form Książnicy Karkonoskiej
  3. Wystawa czynna do 3 lipca 2024
  4. Paweł Draus – artysta z Jeleniej Góry

Paweł Draus, urodzony 1 marca 1991 roku, jest artystą z Jeleniej Góry, który swoją edukację artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach. Po ukończeniu liceum, Draus pracował jako wolontariusz w Atelier Wolimierz, gdzie rozwijał swoje umiejętności w budownictwie eksperymentalnym i permakulturze.

Jego artystyczna podróż nie była jednak prostolinijna. W latach 2014-2016 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby, choć nie ukończył tych studiów. Następnie, w latach 2016-2018, przeniósł się do Barcelony, gdzie sprzedawał swoje prace na ulicach, doskonaląc technikę rysunku długopisem na papierze i poszukując własnego stylu.

W latach 2019-2021 jego prace zaczęły nabierać charakterystycznego elementu – zeza. Draus zaczął tworzyć prace flamastrami, a później wielkoformatowe plakaty akrylami. W tym czasie zaczął także uczyć się sztuki tatuowania, wykonując tatuaże w warunkach domowych, co można zobaczyć na ciele jego brata, Adama.

Od 2022 roku Draus zaczął intensywnie produkować swoje prace, używając akwareli zamiast flamastrów. Stworzył wtedy wiele wielkoformatowych, szczegółowych prac, łącząc akwarele, kredki i rapidograf. W wolnych chwilach przerabia swoje starsze prace oraz tworzy rzeźby z gliny samoutwardzalnej, nadając nowe życie porzuconym rzeźbom.

Jego prace można zakupić głównie przez media społecznościowe, takie jak Instagram i Facebook, a także na regionalnych jarmarkach i wystawach. Do tej pory jego prace były wystawiane w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze, offowej galerii sztuki Blue Door na Zamku w Jaworze oraz w galerii sztuki Przestrzeń w Lubaniu.

Od 2023 roku Paweł Draus współpracuje z jeleniogórską Agencją Realizacji Twórczych – Strawberry. Jego impresario, Agnieszka Sieczkarz, czuwa nad realizacją artystycznych projektów.

Wernisaż wystawy „Mózg rozchlapany” odbędzie się 3 czerwca 2024 roku o godzinie 16:00 w Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej. Wystawa będzie dostępna do 3 lipca 2024 roku. Miejsca parkingowe znajdują się na dawnym targowisku Flora oraz przy ulicy Kilińskiego.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by zanurzyć się w świat twórczości Pawła Drausa – artysty, który nieustannie poszukuje nowych form wyrazu i inspiracji.

Pawła Drausa można śledzić w mediach społecznościowych:

Facebook: facebook.com/drausart

Instagram: instagram.com/paweldraus

Agencja Realizacji Twórczych – Strawberry:

facebook.com/strawberryARTpl

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Jelonka.com oraz Zachodnia TV.


Na podstawie: Książnica Karkonoska