Zmarł Czesław Narkiewicz, pasjonat grzybów i edukator przyrodniczy

2 min czytania
Zmarł Czesław Narkiewicz, pasjonat grzybów i edukator przyrodniczy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Czesława Narkiewicza, wybitnego botanika i mykologa, który przez wiele lat z pasją dzielił się swoją wiedzą z mieszkańcami.

  • Wkład Czesława Narkiewicza w edukację ekologiczną
  • Pasja i wiedza fundamenty jego działalności
  • Nie tylko grzyby tajemnice natury

Jego wkład w rozwój lokalnej społeczności był nieoceniony, a jego pasja do grzybów stała się inspiracją dla wielu amatorów przyrody.

Wkład Czesława Narkiewicza w edukację ekologiczną

Czesław Narkiewicz był nie tylko pracownikiem Muzeum Przyrodniczego, ale również osobą, która potrafiła zarażać swoją miłością do natury. Jego inicjatywy, takie jak Wystawy Świeżych Grzybów, które odbywały się w ramach programu Września Jeleniogórskiego”, przyciągały rzesze miłośników grzybobrania i wędrówek po lasach. Dzięki jego staraniom, co roku prezentowano setki gatunków grzybów, co stanowiło nie tylko atrakcję, ale także cenną lekcję dla wszystkich uczestników.

Pasja i wiedza fundamenty jego działalności

Narkiewicz był znany ze swojego talentu do przekazywania wiedzy. Potrafił godzinami opowiadać o fascynującym świecie grzybów, a jego entuzjazm sprawiał, że nawet najtrudniejsze tematy stawały się przystępne. Jego wykłady i prezentacje były pełne pasji, a uczestnicy niejednokrotnie wychodzili z nich wzbogaceni o nowe informacje. To właśnie dzięki niemu wiele osób zyskało umiejętność rozpoznawania grzybów, co, jak zauważył, mogło uchronić je przed niebezpieczeństwem zatrucia.

Nie tylko grzyby tajemnice natury

Czesław Narkiewicz uważał grzyby za wyjątkowo tajemniczy element przyrody, który wciąż czeka na pełne odkrycie. Jego podejście do nauki i przyrody sprawiało, że stawał się nie tylko nauczycielem, ale również mentorem dla wielu młodych pasjonatów. Choć sam nie jadał grzybów, jego miłość do nich była bezgraniczna, a ich świat odkrywał z niesłabnącą ciekawością. Czesław Narkiewicz pozostawił po sobie trwały ślad w sercach tych, którzy mieli przyjemność go poznać. Jego pasja, wiedza i zaangażowanie w edukację ekologiczną będą na zawsze pamiętane przez lokalną społeczność, która zyskała wiele dzięki jego działalności.
Wg inf z: Urząd Miasta Jelenia Góra

Autor: krystian