Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Płaszcz - elegancka alternatywa dla kurtki

Jesień, zima oraz wczesna wiosna to czas, kiedy musimy nosić odzież wierzchnią ze względu na panujące na zewnątrz niskie temperatury. Największą popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, cieszą się kurtki. Tymczasem nie zawsze będą one pasowały do każdej stylizacji. Kurtka jest dobrym wyborem na co dzień i to tylko wtedy, gdy mężczyzna nie potrzebuje wyglądać bardzo elegancko. W innym przypadku o wiele lepszym wyborem będzie płaszcz. Czy wiesz, jakie płaszcze męskie będą modne tej jesieni?

Kiedy kurtka, a kiedy płaszcz?

Płaszcze męskie to niewątpliwie najbardziej eleganckie okrycie wierzchni, jakie można wybrać. Idealnie nadają się zarówno na co dzień, jak i od święta. W codziennych stylizacjach dobrze będą komponowały się z eleganckimi butami oraz spodniami garniturowymi. Jeżeli mężczyzna nosi ze sobą torbę, powinna być ona skórzana tak, aby dobrze pasowała do płaszcza.

Panowie, którzy ze względu na wykonywaną pracę muszą wyglądać elegancko, bez wątpienia powinni wybrać płaszcz. Ostatecznie klient czy partner biznesowy najpierw widzi nas w pełnym odzieniu, a ostatecznie stare przysłowie mówi, że jak cię widzą, tak cię piszą. Dodatkowo pierwsze wrażenie jest kluczowe, dlatego też płaszcz z pewnością zaimponuje osobie, z którą będziemy negocjować czy zwyczajnie rozmawiać. 

Płaszcze męskie to doskonały wybór także na wyjście mniej lub bardziej oficjalne. Niektórzy mężczyźni lubią wyglądać dobrze nawet, gdy wychodzą jedynie do kina czy na spacer. Nie oznacza to jednak, że na dobre musimy zrezygnować z kurtek. W pewnych sytuacjach i one bardzo się przydają, głównie gdy mowa o luźnych stylizacjach czy podczas zimowego wyjścia na sanki. Wybór płaszcza w takiej sytuacji byłby pozbawiony sensu.

Płaszcz - droga alternatywa?

Nie ulega wątpliwości, że płaszcz to elegancka alternatywa dla kurtki. Tymczasem wielu z nas wydaje się, że jest to także o wiele droższy wybór. Nic bardziej mylnego. Płaszcze męskie z powodzeniem mogą być noszone od późnej jesieni do wczesnej wiosny - mowa oczywiście o typowych płaszczach zimowych, których ceny zwykle są wyższe niż modeli lżejszych. Oznacza to, że mężczyzna, który na co dzień nosi płaszcz, może ubierać go przez około 4-5 miesięcy w roku! Nie jest to więc drogi zakup jedynie na większe wyjścia. Dodatkowo należy nadmienić, że ciepła kurtka kosztuje mniej więcej tyle samo, ile męski płaszcz. Nieco tańsze są modele przeznaczone na wczesną jesień i wiosnę, które także doskonale sprawdzają się w codziennych stylizacjach. Płaszcz należy potraktować raczej w kategorii inwestycji w dobry wygląd niż jak drogi wydatek jedynie na oficjalne wyjścia.

Płaszcz męski - długi czy krótki?

Płaszcz może mieć różną długość - niektóre sięgają połowy ud, inne kostek. Wybór płaszcza uzależniony jest od własnych preferencji. Warto pamiętać, że im dłuższy płaszcz, tym więcej ciepła pozwala zachować przy ciele. Tymczasem jeżeli mężczyzna na co dzień prowadzi samochód, lepszym wyborem będzie krótszy płaszcz, który nie będzie podwijał się w trakcie jazdy. 

Dłuższy płaszcz jest jednak nieco bardziej elegancki, dlatego też jeśli mężczyzna chce wyglądać nienagannie, powinien wybierać właśnie takie modele. Kolor płaszcza zależy natomiast od indywidualnych preferencji, dobrze jednak, jeśli komponuje się on z kolorem garnituru, który idealnie pasuje do płaszcza. Nie oznacza to, że musimy kupować czarny płaszcz - na rynku dostępnych jest bardzo wiele ciekawych modeli w różnych kolorach, które również dodają elegancki - szarości, granaty czy beże są jak najbardziej mile widziane na męskich ramionach. O wybór idealnego koloru dla nas dobrze jest zapytać sprzedawcę, który zna się na obecnych trendach i z pewnością dobrze nam doradzi.

Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie elegancki płaszcz na zimę, a także lżejszy model na ostatnie cieplejsze dni i pierwsze podrygi słońca. Pozwoli on wyglądać nienagannie i elegancko nie tylko od święta, ale i na co dzień. Płaszcz będzie doskonałą alternatywą dla kurtki, która zwykle nie wnosi wiele dobrego do całości stylizacji, z pewnością natomiast nie dodaje elegancji i klasy.