Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o serię kradzieży sklepowych. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 3 tysiące złotych. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1,5 roku. Teraz za kradzieże odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z  Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego mężczyznę  podejrzanego o serię kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przestępstw tych dopuścił się od 6 do 20 marca br. w Jeleniej Górze. Wykorzystywał on chwilową nieuwagę pracowników w dyskontach spożywczych, a następnie kradł. Jego łupem padł alkohol, słodycze oraz sprzęt AGD. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 3 tysiące złotych.

21-latek został zatrzymany na podstawie  zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. Ponadto okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1,5 roku za inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za kradzieże odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został przekazany do Aresztu Śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione czyny.

podinspektor Edyta Bagrowska