Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 28-letniego jeleniogórzanina, który podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma ich na koncie co najmniej 20, a dopuścił się ich w warunkach, tzw. „recydywy”. Straty pokrzywdzonych wynoszą około 20 tysięcy złotych. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie  zatrzymali 28-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany od marca do maja br. dopuścił się w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu. Były to kradzieże i kradzież z włamaniem do piwnic. Jego łupem najczęściej padały rowery. Mężczyzna ma na koncie również kradzież portfela z dokumentami i kartą płatniczą, którą następnie kilkanaście razy się posłużył płacąc za zakupy.

 Jak się okazało, przestępstw tych 28-latek dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. W wyniku podjętych czynności odzyskali 2 rowery. Funkcjonariusze ustalają co 28-latek zrobił z pozostałym skradzionym mieniem.

28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz  za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić  mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 3 czerwca br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej  zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podinspektor Edyta Bagrowska