Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na matce. Do zdarzenia doszło 30 listopada br. w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Mężczyzna siłą wtargnął do mieszkania pokrzywdzonej, pobił ją i okradł. Jego łupem padła gotówka oraz telefon komórkowy. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 30 listopada br. w jednym z jeleniogórskich mieszkań.  Syn siłą wtargnął do mieszkania swojej matki, pobił ją, a następnie z ręki wyrwał 200 zł oraz ukradł telefon komórkowy. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na blisko 900 zł.  

O zdarzeniu powiadomiła policję. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności w tej sprawie zatrzymali 33-latka podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój  grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

podinsp. Edyta Bagrowska