Za nami kolejne już, ostatnie w tym roku spotkanie z seniorami w sieci na żywo, które odbyło się 6 grudnia br. w godzinach 9.00-9.30. Spotkanie prowadziła policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a gościem specjalnym spotkania była przedstawicielka jeleniogórskiego Inspektoratu ZUS. Spotkanie odbyło się w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jest to kolejne, już ostatnie w tym roku spotkanie w sieci na żywo z seniorami. Prowadziła je policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej  Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a gościem specjalnym była przedstawicielka jeleniogórskiego Inspektoratu ZUS.  Celem działań jest przede wszystkim ułatwienie seniorom kontaktu z Policją i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania policjantka omówiła  zdarzenia z udziałem osób starszych, do których doszło w regionie jeleniogórskim w ostatnim czasie, metody działania oszustów, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, odblaski, a także przypomniała o założeniach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz w jaki sposób z niej korzystać.

Przedstawicielka jeleniogórskiego Inspektoratu ZUS między innymi mówiła w jaki sposób skontaktować się z pracownikami ZUS, o działaniu oszustów podszywających się pod pracowników tej instytucji, o warunkach przyznawania świadczeń. Zwróciła uwagę na fałszywe strony internetowe, a także aby uważać na  komunikaty pochodzące z niesprawdzonych źródeł.

Dzisiejsze spotkanie z policjantką oraz przedstawicielką jeleniogórskiego Inspektoratu ZUS można zobaczyć   w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem: https://youtu.be/PnsFJwc6aaA

podinspektor Edyta Bagrowska