Jeleniogórscy policjanci w miniony weekend zatrzymali w regionie 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, w tym jeden dodatkowo naruszył sądowy zakaz. Ponadto zatrzymali 2 kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
W miniony weekend jeleniogórscy policjanci w regionie zatrzymali 6 osób, które podejrzane są o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości .
Rekordzista zatrzymany przez policjantów miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany 13 maja br. w Mysłakowicach na ul. Wojska Polskiego i jechał rowerem. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.
14 maja br. około godziny 21.30 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w Siedlęcinie zatrzymali do kontroli drogowej 31-letnią kierującą pojazdem marki Renault. Okazało się, że kobieta miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W nocy z 14 na 15 maja br. kilkanaście minut po północy policjanci w Karpaczu na ul. Konstytucji 3 Maja zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierującego pojazdem marki Audi. Od mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu, on jednak odmówił poddaniu się badaniu. Została mu pobrana krew. Ponadto okazało się, że naruszył on 3-letni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Pozostali nietrzeźwi kierowcy mieli od 0,5 do 0,6 promila alkoholu w organizmie.
Ponadto policjanci w regionie zatrzymali 2 kierujących, którzy zlekceważyli sądowe zakazy kierowania. Kierującym za te przestępstwa grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.
podinspektor Edyta Bagrowska