Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądowemu.
18 maja br. około godziny 9.30  policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że z parkingu obok jednego z dyskontów spożywczych w Piechowicach wyjeżdża kierujący pojazdem marki Dacia i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.  Na wskazanej ulicy funkcjonariusze nie zauważyli opisywanego auta, w związku z tym ruszyli na jego poszukiwanie. 49-letniego kierującego wskazanym pojazdem zatrzymali na ul. Sądowej w Jeleniej Górze. Od mężczyzny wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile. Mężczyzna kierował również wbrew sądowemu zakazowi.
Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
podinsp. Edyta Bagrowska