Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może byłemu pracownikowi firmy kurierskiej, który działał na jej szkodę. Mężczyzna będąc jeszcze pracownikiem przywłaszczał zawartość przesyłek kurierskich o łącznej wartości 5500 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej  Policji  w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież oraz o przywłaszczenie mienia.
Jak ustalili policjanci, mężczyzna będąc pracownikiem jednej z firm kurierskich dopuścił się przestępstw w trakcie wykonywanych obowiązków służbowych.  W okresie od 12 maja do 17 maja 2022 roku dopuścił się 7 podobnych przestępstw polegających na kradzieży zawartości przesyłek kurierskich o wartości 5500 zł. Mężczyzna będąc kurierem otwierał przesyłki i kradł ich zawartość, po czym zaklejał i zwracał do magazynu firmy kurierskiej jako nie odebraną i jako pełnowartościową.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają pokrzywdzonych.
34-latkowi za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  Został już objęty dozorem policyjnym oraz od sprawcy zabezpieczono pojazd na poczet przyszłych kar.
młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran