Jeleniogórscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” 22 czerwca br. wzięli udział w festynie dla dzieci z jeleniogórskich przedszkoli oraz półkolonii letnich. Mundurowi promowali bezpieczeństwo nad woda w górach, ale przede wszystkim na rowerze.

W ramach koalicji na rzecz bezpieczeństwa wspólnie ze Strażą Miejską, Pogotowiem Ratunkowym, Goprem, i innymi placówkami pomocowymi poruszano tematykę:
•    Rola i zadania policjanta w tym  dzielnicowego na rzecz bezpieczeństwa dzieci
•    Zagrożenia i sposoby ich unikania
- zachowanie w domu (pod nieobecność rodziców) oraz w miejscu zorganizowanego wypoczynku (obóz, kolonie, półkolonie)
- w drodze do i z miejsca wypoczynku (bezpieczny pasażer, pieszy, rowerzysta)
- zasada bezpiecznej jazdy (rower, deskorolka, hulajnoga, rolki)
- oznaczenia drogowe i sygnalizacja świetlna (przechodzenie w miejscach dozwolonych, z sygnalizacja świetlną i bez sygnalizacji, poruszanie się poboczem, informacja i zachowanie się gdy kieruje ruchem policjant, wyposażenie w elementy odblaskowe
- podróżowanie autem (w samochodzie zapinanie pasów/fotelik, w autobusie – wsiadanie i wysiadanie od strony chodnika lub pobocza.
- zachowanie podczas zabawy na podwórku, w kontakcie z osobą obcą – psem- dzikimi zwierzętami, podczas prac polowych, nad wodą, w lesie, w górach, na wycieczce,
- powiadamianie służb ratunkowych i przypomnienie numerów alarmowych : 112,  988, 999.
Podjęte działania prewencyjne zmierzają do zapewnienia na terenie KMP w Jeleniej Górze bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Uczestnicy festynu otrzymali elementy odblaskowe i inne materiały prewencyjne.
młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran