Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Zatrzymany pod koniec czerwca br. pod nieobecność właścicieli włamał się do ich mieszkania i go okradł. Jego łupem padło mienie o wartości 2000 zł. Policjanci część skradzionych rzeczy odzyskali. Teraz za popełniony czyn mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze  ustalili, a następnie zatrzymali 49-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna pod koniec czerwca br. pod nieobecność właścicieli włamał się do ich mieszkania i go okradł. Jego łupem padło mienie o wartości 2000 zł. Były to elektronarzędzia, materiały budowlane i przewody elektryczne. Do przestępstwa doszło w Jeleniej Górze.
Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie zatrzymali podejrzewanego o ten czyn na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu. Część skradzionego mienia policjanci odnaleźli w pomieszczeniu gospodarczym użytkowanym przez 49-latka.
Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionych rzeczy.
podinspektor  Edyta Bagrowska